Mesajı Okuyun
Old 21-05-2012, 14:06   #3
alphukuk

Alıntı:
Yazan ayse1728
dava dilekçenizde tanık dememiş her birinin adını adresini yazmış iseniz tanık deliline dayandığınız ve davanızı bu tanıklarla ispat edebileceğiniz varsayılır bu nedenle yeni bir tanık deliline dayanamazsınız.
nacizane tavsiyem dava dilekçenizde sadece tanık demeniz zira aynı durumla ben de karşılaşmıştım dava dilekçemde belirttiğim tanık ile müvekkilim kısa bir süre sonra kavga etmiş ve kendisinin tanık olması halinde davamız kesin reddolacağı için ben de onun yerine başkasını dinletelim gibi beyanda bulunmuş idim ancak ne yazık ki 2. tanık listesi yasağıyla karşılamış idim.geçmiş olsun

davacı (somut örnekte olduğu gibi) dava dilekçesinde tanık ismi bildirmiş olsun , yasa davalının cevap dilekçesinde ileri sürdüğü vakıalara karşı davacının yeni vakıalar ileri sürmesine cevaz verip bu vakılaraın ispatına cevaz vermemiş olması düşünülemez.Hasbelkader tanık ismi bildirilmiş olması tanığın hasrı mahiyetinde değildir bence.Sizin olayınızdan farklı olarak bizim sonradan bildirdiğimiz tanık ismi 2. dilkçemizde geçiyor.İyi çalışmalar