Mesajı Okuyun
Old 20-05-2012, 18:32   #1
Saray22

Varsayılan Nafaka artirim davasi

Ben eski esimden 2007 aralik ayinda anlasmali olarak bosandim. 250 tl bana ve 200 tl kizima baglanmisti. 6,5 yillik evliligim boyunca hic calismiyordum ve bosandiktan sonra annemlerden aldigim ufak bir yardimla idare ediyordum.Daha sonradan ogrendim ki esimin geliri benim bildigimden cok daha fazlaymis ve de o zaman ki avukatim beni maalesef yanlis yonlendirdigi icin cok cuzzi bir nafaka ile anlasmak durumunda kaldim.Avukatim bosanirken tedbir nafakasi diye birseyin oldugunu bile soylememisti.
Gecinemedigim icin daha sonra cocugumun velayetini babasina vermek zorunda kaldim.
Su anda istanbul'da kirada oturuyorum ve asgari ucretle calisiyorum. Eski esime nafaka artirim davasi acmak istiyorum. Su anda ayda 250 tl aliyorum.
Asagidaki sorularima cevap verirseniz cok yardimci olacaksiniz:
1)eski esim trabzonda ve ben istanbuldayim. Dava acacak olursam bunu nerede acmam daha mantikli olur?
2)anlasmali bosanmis olmam nafakamin daha iyi sartlara cekilmesine engel midir? Acikcasi onca yillik evliligimin ardindan onun cok rahat sartlarda yasarken benim zarzor gecinmem cok dokunuyor.
3)su anda asgari ucretle calisiyor olmam nafaka artiriminda sorun yaratir mi? Bosanirken calismiyordum sonucta. Kendisi tahminime gore primler haric 3000 tl den fazla gelire sahiptir ve babasinin ustune yaptirdigi trabzondaki evde yasiyor. Halen bekar ve kizim kendisinde.
4)butun bu anlattigim sartlara gore talep etmem gereken ucret ne kadar olmali sizce?
5) avukata verebilecek bir param olmadigi icin bu konuda destek verebilecek kuruluslar var midir acaba?