Mesajı Okuyun
Old 14-05-2012, 16:39   #4
limpid

Alıntı:
Yazan burcusevgi
Merhabalar,

Konu hakkında bilgisi olan meslektaşlarımdan ricam, müvekkil şirket bir kiracısını tahliye ettirmek istiyor.bu nedenle işyeri ihtiyacı nedeni ile tahliye davası açmayı düşünüyoruz. ancak bu dava süresi genelde kira sözleşmesinin bitiminden itibaren 1 ay dense de, işyeri ihtiyacı kira süresince doğmuş olamaz mı? yani bu bir ay geçmiş olsa da açabilir miyiz? ayrıca bir şirketin böyle bir dava açıp kazanmışlığı var mıdır? ben Yargıtay kararı bulamadım da..şimdiden teşekkürler..bende araştırmalarıma devam ediyorum

aynı türden bir davayı ben de açacağım ancak bizimki yeni iktisap sebebiyle olacak. 6 ay sonunu bekliyorum. bilindiği üzere yeni iktisap tek başına tahliye sebebi olmayıp sadece kira dönemi sonunu bekleme zorunluluğunu kaldırıyor. kısaca ihtiyacı ispat şart. ben de arkadaşlara katılıyorum. benimde bildiğim kira dönemi sonunu beklemeniz gerekiyor. bir de şunu eklemek istiyorum bu tür davalarda hakimlerin ilk baktığı şey müvekkilinizin aynı ilde veya duruma göre ilçede aynı nitelikte bir gayrimenkulünün olup olmadığı. hemen tapu kayıtlarını istiyorlar.