Mesajı Okuyun
Old 11-05-2012, 10:05   #12
SEDAT BAYSAL

Sayın Ergin'in çözüm önerisine ilişkin sorusuna gelince;
Bu baskı/tazyik adına ne denir ise, sorunun asıl çözüm mercii olan makamlara yapılarak personel sayısı, fiziki mekan sorunu gibi sorunların çözümlenmesi olabilir. Size somut ve çok basit bir çözüm önerisi (ancak öncelikle yukarıda yazdığım sorunların çözümü gerekir.) Düzce İcra Dairelerinde şahsi talebim dairesinde yaklaşık 6 aydır tüm tebligatlar uyap ortamında hazırlanmaktadır. Dolayısı ile kayıp olması halinde uyap ortamında akibet sorgulaması yapılabilmektedir. Ayrıca dönen tebligatlar, tüm cevabi yazılar taranmakta ve gerek fiziki dosyasına gerekse uyap ortamında kayıt altında tutulmaktadır. Uygulamanın ilk döneminde takip açıldığında dosya taranmakta, devam eden tüm işlemlere ait evraklar taranmakta idi, ancaaaak personel yetersizliği sebebi ile bundan vazgeçilerek sadece yapılan yazışmalara dönen evrakların taranması ile yetinilmek zorunda kaldık. Şimdi personelim olsa (fiziki ortamım müsait) takibin ilk açılışından itibaren tüm evraklar taransa ne olur? 1) Avukatın gelip icra dosyasını incelemesi, tebligat döndü mü? maaş haciz müzekkeremizin neticesi ne oldu vs.için daireye gelmesine gerek yok, avukat ta rahat, icra dairesi de rahat. 2) Dosyanın kaybolması imkansız. Fiziki dosya kayıp olsa dahi tüm evraklar tarandığı için hak kaybı, beklemek, dosyayı aramak gibi bir sorun kalmayacak. Buyurun size çözüm. Kezzy çalışmaya ve ZORLA ÇALIŞTIRMAYA DEVAM şeklinde bir vecize yazmış! Buyrun küçücük olan bu sorunu ilgilileri ZORLA ÇALIŞTIRARAK çözün, icra dairelerinin fiziki mekan, personel sorununu çözüp bir de tarayıcı oldun mu sorun kaldı mı? e-imza uygulaması çıktı, avukat arkadaşların bir kısmı hala "fax ile talep gönderdim, neden kabul etmiyorsunuz" diyor. Dediğim gibi iğne-çuvaldız misali...
Sayın Ergin, yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile samimi ve iyi niyetli olduğunuzu düşünüyorum. Neticede tabiki sizde üzerinize düşen görevi yapmak zorundasınız. Bunun da bilincindeyim, ancak çözüm ortada, buyrun avukatlar olarak (Baroları kastediyorum) ilgililerin bu sorunu çözmesi için gereğin yapın ve beni de attığınız adımla hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. Buyrun Kezzy çalışmaya ve çalıştırmaya devam edin LÜTFEN