Mesajı Okuyun
Old 03-05-2012, 16:52   #1
av.mass

Varsayılan ihtiyati hacizin kaldırılması mı başka bir yol mu ?

Sayın üstadlarım, müvekkilimin başına ilginç bir olay geliyor . Konuyu kısaca anlatayım müvekkil bir işyerinde 2 yıl gibi bir süre çalışmakta bu süre zarfında iş yerine çeşitli ekipmanlar alınıyor kamera vs ürünler.işyeri sahibi alınan ürünlerin bedelini ödemiyor. daha sonrasında işyeri sahibi ve çalışanı hakkında alacak davası açılmış bu süreçte müvekkilim olan çalışan bazı işleri yürütmesi için iş yeri sahibininde avukatı olan avukat arkadaşlarımıza vekalet veriyor .bir süre sonra işten ayrılıyor müvekkil işçi alacağını alamadığı için hatta bu konuda davasıda var ve kazanmıştır.işten ayrılınca avukatlara azilname gönderiyor . bu dönemde ödenmeyen mallara ilişkin alacak davası açılmış ve davalı olarak işyeri sahibi ve çalışan müvekkil gösteriliyor dava sonuçlanmış müvekkil ve diger davalı işyeri sahibi alehine karar çıkmış . bu karar müvekkile tebliğ olmamış en azından kendisi öyle söylüyor dosya eski olduğu için arşivden çıkmasını bekliyorum bakamadım dosyadan .bu karara ilişkin olarak ihtiyati haciz kararı çıkartıyor alacaklı bu durumda izlemem gereken yol konusunda yardımcı olmanızı rica ediyorum