Mesajı Okuyun
Old 16-04-2012, 16:55   #16
Av.Buğcan Çankaya

Dosyalar seri takip sonucu oluşan dosyalar. Miktarlar hep aynı ancak bir çoğunda itiraz var. Kaldı ki, içinde bulunduğumuz durum itibariyle o dosyalar takipte edilmiyor pek. Bir kısmına tebligat yapılmış, bir kısmı itiraz etmiş, bir kısmı kesinleştirilememiş gibi durumlar söz konusu.

İcra dairesiyle görüştüğümde yapabileceklerini söylediler ancak parti parti şeklinde yapacağız. Özetle iş biraz inada binmiş durumda olduğundan bu yolu seçmekteyim. 89/1 konusuna gelirsek, kendi alacağım için bu kadar uğraşırken bir de alacaklının dosyalarıyla sanki alacaklı vekiliymiş gibi ilgilenmek istemiyorum. 89/1 masrafımızı da oldukça arttırıcaktır.

Artık avukat olarak bana düşen müzekkereleri hazırlamak sanırım. İcra dairesindeki memurlarımız ise bizler gibi yorulacaklar.

Takip bedeli kadar dosyaya haciz konulmasına ise katılmamaktayım. Bu durumda hangi dosyalara ödeme geleceğini bilemeyiz. Bu durumda, iş yükü artabilir sebebiyle talebimin reddedilmesi hukuka aykırı bir durum yaratır. Ben işimi şansa bırakmamak adına alacaklı oldukları her dosyaya haciz koyduracağım.