Mesajı Okuyun
Old 02-04-2012, 15:12   #1
Konuk

Varsayılan nasıl bir yol izlemeliyim

öncelikle herkese merhaba...
2,5 yıl süren bir elilikten sonra boşandık.bu evlilikten 2006 doğumlu bir oğlum var.eski eşim 4 yıldır cezaevinde[evrakta sahtecilik suçundan]2 yıl kadar bulunduğum şehrin bir dışında cezavinde kaldıktan sonra son 2 yıldır aynı şehirde ki bir açık cezaevine geldi,bu süreden itibaren ben düzenli olarak onun hiçbir talebi olmadan oğlumuzla görüştürdüm ve şu an hala cezaevinde.
Oğlum gitmek istemiyor ve ben onu ikna etmek için sürekli çaba sarfediyorum.
oğlum bunu babasına yansıtıyor ve oda bu durumdan beni ve ailemi suçluyor.oysa kötü niyetli olsam her 2 haftada bir kendi imkanlarımla[maddi manevi] zorunlu olmadığım halde götürmezdim.
son zamanlarda ise sürekli oğlumuza ve bana karşı sert eleştirici ve tehditkar tutumlar içine girdi ve bende artık kendi imkanlarımla götürmeyeceğimi gerekeni kendinin yapmasını söyledim.asıl sorun babasının tavrından sonra oğlumun sürekli korkmaya başlaması oldu.çocuğun psikolojisi yerle bir oldu.evden çıkmak istemiyor burası güvenli dışarı çıkmayalım,ya bize birşey yaparsa diyor,olmaz öyle şey şaka yaptı diyorsamda nafile .bugün okula zor gönderdim.şimdi ben ne yapmalıyım.kendi adıma değil ama çocuğumun bu denli etkilendiği bir konuda çıkmaza düştüm.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.