Konu: İstİhkak
Mesajı Okuyun
Old 29-03-2012, 19:54   #9
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan YILDIZ HUKUK
Sayın Ekici,

Yargıtayın da birçok içtihatında yer aldığı üzere,faturalar sonradan düzenlenilebilen belgelerden olduğundan,mülkiyetin ispatında yeterli kabul edilmemektedir.Yine yukarıda da belirttiğimiz üzere,tarafların birlikte oturuyor olması,tebligatın haciz adresine yapılması ve yine ikametgahında aynı adres olması mahkemece yeterli kabul edilerek red kararı veriliyor.(Aksi bir kararla hiç karşılaşmadım desem yalan olmaz) Bu sebeple sizinde belirttiğiniz gibi uygulama ve içtihatlar ışığında,soru sahibinin davayı açmadan evvel bilmesi gereken hususlar olduğunu düşündük,elbetteki dava açılabilir ancak soru sahibinin dava açılmadan olası red kararı hakkında müvekkilini uyarması ve hüküm altına alınacak yargılama giderleri konusunda da müvekkilini aydınlatması gerekecektir..

Ayrıca bilgi ve görüşlerine değer verdiğim biri olarak sizinle konu hakkında fikir alışverişinde bulunmuş olmam sebebi ile onur duydum..saygılarımla
Ben de yorum ve görüşlerinizi ilgiyle takip eden bir meslektaşınız olarak aynı onurun bana ait olduğunu ifade etmeliyim..

Not: Sayın soru sahibi avukat değil, icra müdür yardımcısı adayı olarak görünüyor.