Mesajı Okuyun
Old 21-03-2012, 16:51   #1
avukat48

Varsayılan Anahtar teslimi ve site yönetimi

Sevgili meslektaşlarım, bir konu da yardımınıza ihtiyacım var. Elimde kaynaklarım olmadığı için sorularımın cevaplarını netleştiremedim.
Müteahhit ile arsa sahipleri arasında kat karşılığı inşaat ve gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi imzalanmış. Eylül 2011 de iskan ruhsatı alınmış, aralık ayında da kat mülkiyetine geçilmiş. Arsa sahiplerinden bir kısmı dairelerini kiraya vermiş. Yönetim planında yüklenici kendi lehine 5 yıl boyunca kendisi yönetici atayacağını gerekirse profesyonel site yönetimi ile anlaşacağı yönünde maddeler koymuş. Kat mülkiyetine geçildikten sonra da profesyonel site yönetimi ile anlaşmış.
- İskan ruhsatı alınması ve kat mülkiyetine geçilmesi ayrıca bazı dairelerin kiraya verilmesi ‘anahtar teslimi’ yapılmış anlamına gelir mi?
- Anahtar teslimi yapılmadan aidat talep edilebilir mi? Ayrıca aidat ve işletme projesi hakkında arsa sahiplerine verilmiş bir bilgi yok. İşletme projesi tebliğ edilmeli ve kesinleşmesi gerekiyor diye biliyorum.
- Elektirik ile ilgili de sorun mevcut. Tek trafo üzerinden dağıtım yapılmakta.
Çok uzun oldu ama verecek olduğunuz cevaplar benim için çok önemli yardımcı olursanız çok sevinirim.