Mesajı Okuyun
Old 19-03-2012, 19:27   #1
Konuk

Varsayılan yeni kadin siddet yasasi/kanunu

önceden verdigniz destek icin cok tessekür ederim.türkcem pek iyi sayilmaz..yurt disinda dogdum ve gecen seneye kadar orda yasadim..ama düzgün yazmaya özen göstericem..simdiden cok özür dilerim hatalarim icin.

ben türk vatandasi olan ama almanyada dogup büyüyen bir kadinim.2003 yilinda evlilik disi bir oglum oldu babasi türkiyede yasiyor.2009 senesine kadar bir hayli ugrasdimki oglunu kabul etsin diye ama aksi oldu beni 2kez öldürmeye kalkisdi(bir 2004 senesinde 2.de mayis 2009 senesi)

oglumun babasi agir alkolik bagimlisi ve 2009 da beni öldürmeye kalkismasinin nedeni...babalik davasi acicagmi söyledigimden(ama yurt disina geri döndüm tedavi olmam gerekiyordu ve korkumdan ancak 2011 senesinin 6.ayinda babalik davasi acdim ve bu dava bu zamana kadar yürüyor).bu dava hala yürüyor...ama sirf tehdit ve ruhsatsiz silah bulundurdugndan.ayrica kendini savunmak icin "benim bu kadinla(yagni benimle)birlikte bir oglum var(ismini ve yasini söyleyerek) ve onu ziyaret edip aldigm hediyeyi vericektim"..diye kendini savundu.bense beni öldürmeye kalkisdigni ve darp etdigni söyledim..iki sahit de vardi o an ve aynisini onlarda söyledi.
1-sorum
ceza alirmi ve nekadar alir?üstelik behcet hastasiyim ve o saldiridan sonra hastaligim yeniden tetiklendi ve bu zamana kadar kemo tedavilerle biraz durdurulabildi!

2.yeni kadinlar siddet kanununa göremi yargilanacak yoksa eskisine göremi?

3.2011 senesinde acdigm babalik davasinda ama oglunu red ediyor ve kabul edmiyor.bunun 2009 davasina delil olarak göstersem faydasi ne olur.
4.2009 davasinda oglunu görmeye geldigni savunmasi 2011 babalik davasina delil olarak gösterirsem faydasi olurmu.

size simdiden cok tesekkür ederim ve türkcem icin tekrar özür dilerim.
saygilarimla