Mesajı Okuyun
Old 19-03-2012, 16:21   #9
klozo

Her avukat başka şeyler söylerse dumura uğramak hafif kalır meslektaşım.

Adamın terasıdır yazlık sitede adam bağımsız bölümünde istediğini yapar yanıtını alsanız siz de şaşırırsınız.

Çünkü apartmanda başka yazlık sitede başka kanun uygulanırmış.

Adam sitede olsa kendi bağımsız bölümünde istediğini kimseden izin almadan yapabilirmiş.

Sanki belediye değil dükalık yönetimi.

Yönetim planında tadilat hükmü yok.
Yapılan tadilat projesi metni tamamen kanunra aykırı.
90 malikin 81 imzası ile oldu bittiye getirilerek yapılan bir proje.

Daha önce bir malik önündeki malike üstü açık terası çatı ile kapattığı için ve binanın dışına taşıracak şekilde beton kalkanla çatı montajı yaptığı için sulh hukuk mahkemesi yıkım kararı vermiş ve yıkılmıştır.

Benim bildiğim tadilat projesi metni olmaz yönetim bunu empoze edemez.

Varsa bağımsız bölümünde bir değişiklik yapmak isteyen herkesi dolaşıp tek te muvaffakat alır ve yapacağını yapar.

Yapılacak işler bina yüksekliği olan 9.60 m yi geçtiği için kat çıkma anlamına gelir MADDE : 44 e denk gelir.

Tadilat projesi 19. maddeye dayandırılmıştır.

4/5 ile herşey yapılabilir diye yorumlanmıştır.

Oysa 19. maddenin bir başka bendindeki mimari proje titizlikle korunmalıdır kısmı görmezden gelinmiştir.

Eğer herşeyi 4/5 içine sokup elleri havaya kaldırıp karar verilirse o site site olmaktan çıkar gecekondu mahallesine döner kanaatindeyim.

Ben bugün yapılan olağan toplantının iptali istemiyle dava açtım.

Olağan toplantı ile 90 maliki ilgilendiren bir konuda 25 malikin amerika ve avrupada olduğu için iadeli taahhütlü
bildirim gönderilmediğini tespit ettim.
Tadilat projesi gibi önemli bir konuda vekaletlerle
81 imza ile toplantıya madde ilave edilerek proje değişikliği yapılamaz kanaatindeyim.

Yapılan toplantı tadilat projesi maddesi ile yok hükmündedir.