Mesajı Okuyun
Old 15-03-2012, 11:14   #7
yeditepelişehir

Sayın meslektaşlarım tekrar teşekkür ederim cevaplarınız için.TCK m.82/1-g bakımından Sayın Akyol' a katılıyorum ben de.Farklı bakış açıları var mıdır diye sordum ama mağdurun beyanı ve tanığın beyanı varken ve tanık durup dururken yalan söylemeyeceğinden işimiz zor gibi.Yine tanık baltanın ikinci kez de sallandığını söylüyor ama koltuğa isabet ettiğini belirtiyor.Müdür o sırada yere düşmüş vaziyette.Müvekkil ısrarla reddediyor lakin olay anında sarhoş olduğu için beyanlarına güvenemiyorum tam olarak.Güvenebilsem keşif talebinde bulunabilirim.O koltukta en azından kesik vs vardır.Dosyada koltuğun akıbeti nedir ona dair bilgi yok.Jandarma tutanağında odanın boyutu masanın dağınık olduğu vs. yazıyor.Sayın Yılmazkan yaralama bence de zorlama olacak gibi ama olası kasttan hareket etmeyi düşünüyorum.Müvekkilin tavrını o şekilde algıladım.Acı vermek yaralamak istemiş bu açık,ölüm gerçekleşse de umurunda olmayacak gibi idi. Tabi ikinci hamle de bunu sıkıntıya sokuyor.Bir diğer husus da işime yarar mı bilmem ama müvekkilin tarım krediye yürürken görüldüğünde kamera kaydına göre saat 09.33 ordan çıkıp kahvehaneye giderkenki görüntürü iki dakika sonra diye jandarma tutanaklarında yazıyor.Olay gerçekten de kısa sürmüş.Müdürün arka odaya kaçması müvekkilin kapıyı bir kez tekmelemesi de tanık beyanında var.Sonrasında müdürün ''benden ne istiyorsun seni tanımıyorum'' dediği,müvekkilin içeri girmeye çalıştığı tanığın engellediği vs.Hepsi için iki dakika az gibi.Bir işe yarar mı bilmem ama tüm bunları kafamda bir yere oturtup haksız tahrik ve olası kasta değinerek savunma yapmayı düşünüyorum.