Mesajı Okuyun
Old 13-03-2012, 19:44   #3
Gemici

Sayın velayet,
Sayın Av.Suat Ergin'in Mahkemeler, velayet hususunda tarafların değil, çocuğun üstün menfaatini gözetmektedir. cümlesine kısa bir açıklama getirmek istiyorum.

Sayın Av.Suat Ergin'in cümlesi mahkemelerin daha doğrusu hukukun kimden yana olduğunu ve kimin menfaatinin gözetilmesi gerektiğini yerinde olarak belirtiyor: Evet önemli olan çocuğun menfaatidir.

Hukukun öngördüğü bu 'çocuğun menfaatinin kurunması' prensibini en başta anne ve baba düşünmek zorundadır. Göründüğü kadarı ile ne siz ne de babası şimdiye kadar çocuğun menfaatini düşündü. Benim düşünceme göre her çocuğun babasını ve annesini tanıması ve bilmesi gerekir. Siz çocuğunuzun şimdiye kadar babasını görmediğini ve tanımadığını çocuğunuzun ikinci eşinizi baba bilerek büyüdüğünü belirtiyorsunuz. Ve çocuk babasını şimdi görürse hayatının alt üst olacağını yazıyorsunuz.

Çocuğunuz günün birinde ikinci eşinizin kendi biyolojik babası olmadığını öğrenince ne olur?

Not: Olayın hukuki yanını Sayın Av.Suat Ergin zaten belirtti. Benim yazdıklarımı hukuki bulmuyorsanız ve akıl verme olarak algılıyorsanız özür dilerim.

Saygılarımla