Mesajı Okuyun
Old 10-03-2012, 19:40   #1
Konuk

Varsayılan ikinci kez aynı iddialar ile boşanma davasının reddi olur mu ?

On ay önce eşim ile boşanma davamızı karşılıklı olarak geri cekmiştik. Ancak on ay sonra eşimin yirmi maddelik bir iddianame ile yeni bir boşanma davası actığını öğrendim. iddianamenin sadece ikisi farklıkonulardan diğer tüm maddeler önceki boşanma davasının aynı maddelerinden oluşuyor.
uyap sisteminden baktığımda boşanma davamız ; duruşma devam ediyor şeklinde yazıyor. Adliyeyi aradığımda gerekceli karar kesinleşti dediler. Ancak cep telefonumdan sms ile sorguladığımda kesinleştirme şerhi kaydı yapıldı yazıyor. Bir de harc yatırmak gerekli olduğunu öğrendim. Bunu yatırmamıştım..
Bu halde ; eşimin aynı konular ile actığı dava reddolur mu ? bu arada harcı yatırırsam durumda bir değişiklik olur mu ? davayı geri aldıktan sonra ise tekrar aynı evde beş altı ay süre ile barışarak oturduk.. bu durum kendisinin önceki iddialarından hem mahkemede feraget edip, hem vazgecip, hem de aynı evde barışarak oturması önceki iddiaları ile yeni bir dava acmasını ve acılan davanın reddini sağlayabilir mi ?