Mesajı Okuyun
Old 16-01-2007, 19:30   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan elvann
ben açıkçası bu tip haber ve şikayetlere şüpheyle bakmıyor değilim sayın Ergin.
hele hele polis teşkilatı yüzünü yenilemeye,üniversite mezunlarına alımda öncelik tanıyarak saygınlığını korumaya çalışırken.Yani bilmiyorum tabi doğru da olabilir.sonuçta her meslek grubunda psikopat var.bu meslekle alakalı değil.kişinin ruhsal yapısı ile alakalı.

vatandaş gözünde askerin bulunduğu nokta ile polisin olduğu nokta çok farklı.bence menfi haberleri kamuoyuna sunmakta bu kadar özenli davranan gazetecilerimiz müsbet haberlere de aynı oranda yer vermelidir.
emniyet teşkilatının yeniden yapılandırılmasında verdikleri emeği göz ardı etmemeliyiz.

Alıntı:
ben açıkçası bu tip haber ve şikayetlere şüpheyle bakmıyor değilim sayın Ergin.

Sayın elvann,

Sizin elinizde şüpheyle bakmak için ne gibi belgeler var bilemem ama; şüpheyle bakmamak için bu ülkenin tarihine bakmak yeterli. Kaç kişi gözaltında ölmüş, kaç kişi sakat kalmış arşivleri tarayın görürsünüz. Nice başbakanlar, içişleri, adalet bakanları "bunlar münferit hadiselerdir" demişlerse de; AİHM kararları ortadadır. Uluslararası gözlemciler ise "sistematik işkence"den söz etmektedir. Biz hukukçu olarak ne yapmalıyız? Bu haberleri görmezden mi gelmeliyiz.

Haberi gazeteden okursanız, orada iki yaşlı çiftin fotoğrafı da bulunmaktadır. Kadının başında eşarp(türban da denilebilir), adamda ise, kasket bulunmaktadır. Sıradan gariban vatandaş görünümündeler. Yani yok yere polise çamur atacak tiplere hiç benzemiyorlar. Üstelik beyanlarına lütfen dikkat edin:
Alıntı:
SEİT Karaçelik,: Biz devletimizi, polisimizi seven insanlarız.

Alıntı:
Yani bilmiyorum tabi doğru da olabilir.sonuçta her meslek grubunda psikopat var.bu meslekle alakalı değil.kişinin ruhsal yapısı ile alakalı.

Eğer böyle ise, teşkilat bunlardan arındırılmalı...Bunu yapacak olan da siz veya ben değiliz. Ama önce ortada bir sorun olduğunu görmek ve kabul etmek gerekir. Ben bir sorun olduğunu gördüğüm için, insan haklarına, yasalara, anayasaya ve uluslararası sözleşmelere aykırı böyle davranışları veren haberleri yayınlamaya çalışıyorum. Belki önce hukukçular karşı çıkar, sonra yetkililer gerekenleri yapar...

Alıntı:

Alıntı:

ANAYASA:

MADDE 17/3

Kimseye işkence ve eziyet yapılamaz; kimse insan haysiyetiyle bağdaşmayan bir cezaya veya muameleye tâbi tutulamaz.

Not:Yorum THS Forum Yöneticisi sıfatından ari olarak yapılmıştır.