Mesajı Okuyun
Old 13-02-2012, 21:40   #1
kemal çelik

Varsayılan Bakırköy Adliyesi'ne Avukatların Girişi

Bakırköy Adliyesi'ne Avukatların girişine yeni kısıtlama getirilmiş

Merhaba Arkadaşlar,
Bugün (13.02.2012) Bakırköy Adliyesi'ne gittim. Alışkanlığım olduğu üzere halk ve avukatların birlikte kullandıkları kapıya ulaştım. Yani otoparka yakın olan kapıya ve gördüm ki avukatlarında halk gibi çantasını cihaza koyup dedektörden geçmesi uygulaması başlamış yani avukatın üzeri aranmış oluyor. Öğrendiğime göre uygulama 10.02.2012 Cuma günü başlamış, polis memuru protokol girişini geçtikten sonra bir avukat girişi olduğunu söyledi. Başsavcıyla konuşmak için ofisine gittim yoktu, sekreteryası bu konuya ilgili başsavcı vekilinin baktığını söyledi onu da bulamadım.Tahminimce adliye içinde başka bir yerdelerdi. Bulabilsem konuyu görüşüp sitem edecektim. Allah aşkına nedir bu? Bu yeni uygulama bir tarafa adliyenin en göbeğinde yer alan en gösterişli kapısından hakim-savcı-memur geçer de biz avukatlar neden geçemeyiz? İstanbul Barosu şu anda dünyanın en büyük barosu.Acaba sayın Kocasakal ve yönetim kurulu bunu ne zaman idrak edecek?Aynı sitemim halefi için de geçerlidir. Bu uygulamanın önüne geçmek ve stajyerim de dahil avukatlar her adliyede en güzel kapıdan geçer demek ve bunu uygulatmak çok mu zor?Bence hiç te zor değil. Keşke bu kadar sahipsiz olmasak.
Saygılarımla,
Av.Kemal Çelik
İstanbul Barosu
20388

Kaynak : Kişisel tecrübe/şahitlik