Mesajı Okuyun
Old 09-02-2012, 15:33   #1
Ece BİLİR

Önemli bu küfürlerden sonra kadın olduğuma utanıyorum.

Öncelikle iyi çalışmalar diliyorum. 2 ay önce yaya geçidinde toplulukla beraber caddeden karşıya geçerken üzerime doğru hızla yaklaşan arabadan korktuğum için kendi kendime "biraz yavaş gitsen ne olurdu" şeklinde mırıldandım. Sürücü bu mırıldanmamı küfür zannetti heralde ki aracın camını açıp (polis merkezinde ifademde yazarken ağladığım derecede korkunç) şahsıma küfürler etti. O an şok oldum etrafımdaki tüm erkekler o küfürleri duydukça sürücüye kızacaklarına bana yiyecekmiş gibi bakmaya başladılar güldüler mahvoldum anlatamam. Çocuğunun kulaklarını duymasın diye kapatmış bir bayan "polisi arasana" diye bağırınca aracın plakasını alıp polisi aradım ve o kişiden şikayetçi oldum. Asıl beni yaralayan ise eve gelip olayı eşime anlattığımda "susamadın dimi" demesi oldu. Buda yetmezmiş gibi o sürücü benden şikayetçi olmuş güya ben ona küfür etmişim. Araçta da yalnız değil yanında iki kişi daha varmış ve onlarda şahit miş benim ona küfür ettiğime. Benim şahidim yok tabi. Etraftaki esnafın kameralarının incelenmesini istedim ifademde ama ne kadar işe yarar bilemiyorum. Şimdi sulh ceza mahkemesinde hem müşteki hem şüpheli olarak davam açılmış. Tamamen yalnızım hiçbir desteğim yok o günden beri uyuyamıyorum kendimden utanıyorum. Yalnız dışarı çıktığımda tedirginlik yaşıyorum huzurum kalmadı. Üstüne üslük birde dava sonucu ben suçlu olur muyum bu beni çok üzüyor. Size yalvarıyorum bana bir yol gösterin avukat tutmam gerekir mi? Hakim beni suçlu bulur mu onun yalan da olsa şahitleri var sonuçta. Ben ne yapmalıyım? Öğretmen adayıyım sicilimde haksız yere suç olursa ben bunu kaldıramam.