Mesajı Okuyun
Old 31-01-2012, 23:05   #7
BALDIRAN

Merhaba.Yeni başlık açmaktansa burada sormayı uygun buldum.Bir taşınmaza Ağustos 2009 da haciz koydurdum, benden önce bankanın bir kaç haczi vardı. Satış talebi açtım, kıymet takdiri yapıldı, itiraz edildi, kesinleşti derken, geçen ay 100. maddeye yarar bilgiler istendi, bankanın, benden önceki haczilerinden birisinden yada benden sonra açtığı bir ipoteğin paraya çevrilmesi yoluyla trakip dosyasından taşınmazı sattırdığını (alacağa mahsuben kendisinin aldığını) borçlunun (satış ilanının ilgililere tebliğ edilmediği gerekçesiyle)ihalenin feshi davası açtığını, davanın kabul edildiğini, alacaklı bankanın temyizi üzerine yargıtay'ın (şikayet süresinden sonra dava açıldığı ve ilgililere tebliğ edilmemiş olsa dahi, borçluya tebliğ edildiği, ilgililere tebliğ edilmemiş olmasının borçluya dava açma hakkı vermediği gerekçesiyle) kararı bozduğunu, yerel mahkemenin bu kez bozmaya uyarak davayı red ettiğini, bu kararı da borçlunun temyiz ettiğini, dosyanın halen Yargıtay'da olduğunu öğrendim. Ve icra müdürü bu sebeple satış talebimi red etti. Sorularım.
1) İhale tarihi üzerinden 1 yıl geçti (İ:İ:K:127) Buna rağmen ben de ihalenin feshi davası açabilirmiyim.
2) Cevap hayırsa, dosya henüz yargıtayda olduğuna göre feri müdahil olarak davaya katılabilirmiyim (HMK 67)
3) İcra müdürünün satışı red kararı doğrumu, beklemesi gerekmezmi ihalenin feshi davasının sonucunu, bu kararı şikayet yoluyla kaldırabilirmiyim.
Fikir verecek arkadaşlara çok teşekkürler.