Mesajı Okuyun
Old 31-01-2012, 20:36   #1
Konuk

Varsayılan kadın-kumar-taciz-darp yardım edin lütfen

3,5 senedir evliyim.2,5yaşında bir oğlum var.aynı zamanda ünide matemetik öğ.liğinde okuyan(sürekli okula gitmek zorunda olan)bir öğrenciyim.eşim kadın ve kumar meraklısı.bir kavga sonucu kolumu tırnakladı,bende darp raporu alıp şikayetçi oldum.ailemin memleketine döndüm.ünimin olduğu şehirde ayrı bir ev açma imkanım olmadığı için bebeğimi 4ay annemlere bırakıp yurtta kalmayı düşünüyorum.eşim bu durumu mahkemede alehime kullanabilir mi?(başka üniye geçiş yapamazsam,o ünide ve şehirde kalmak zorunda olduğum için nafakamıda ona göre isteyebilir miyim?)mahkemede eşimin kredi kartı ekstrelerinin,telefon kayıtlarının incelenmesini isteyebilir miyim? doğalgaz elektrik parasını zamanında yatırmadı çoğu kez,bunlar benim lehime olur mu?mesajların içeriklerini neler yazdığını hakimden talep etsem olumlu bir cevap alır mıyım? eşim astsb bu arada. eşim kızkardeşimede mesajla tacizde bulundu.mesaj içeriklerini alamazsam kardeşimin şahitliğiyle bunu ispatlayabilir miyim? (hamileydim ozaman ayrılmak istemedim,kimse görmesin diye kardeşimle mesajları sildim.)birde eşya almadan çıktım evden.eşyalarımı almak için nasıl bir yol izlemeliyim.teşekkür ederim.