Mesajı Okuyun
Old 24-01-2012, 15:34   #8
Arif Aydın

Varsayılan Kararı temyiz etmem gerekiyor.

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Maktu vekalet ücretinden az olamaz. Kısmi red halinde karşı vekalet ücretine hükmolunamaz.

Vekalet ücreti yönünden lehime takdir edilen miktarlar Avukatlık Ücret Tarifesine uygun mudur.

HÜKÜM:Yukarıda açıklanan nedenlerle
1-Davacının davasının kısmen kabul ve kısmen reddi ile; tarafların müşterek çocuğu …… lehine bağlanmış bulunan 75,00 TL iştirak nafakasının dava tarihi olan 25/01/2010 tarihinden reşit olduğu tarih olan 04/02/2010 tarihine kadar aylık 150,00'TL'ye çıkartılmasına davalıdan alınıp davacıya ödenmesine ……. reşit olduğu tarihte bağlanan iştirak nafakasının kesilmesine,
2-Müşterek çocuk ……….nın reşit olması sebebiyle açmış olduğu ve bu dosya ile birleştirilen yardım nafakası davasını kabulü ile, müşterek çocuk (davacı) ……. lehine birleşen yardım nafakası dava tarihi olan 16/05/2011 tarihinden itibaren aylık 250,00 TL yardım nafakasına hükmedilmesine, ödenenlerin mahsubuna, davalıdan alınıp davacıya ödenmesine,
3-Davacı ……..………..'in davasının kısmen kabul kısmen reddi ile davacı …………..lehine aylık 135,00 TL olarak bağlanmış bulunan yoksulluk nafakasının dava tarihi olan 25/01/2010 tarihinden itibaren aylık 200,00 TL'ye ve müşterek çocuk …………. lehine 75,00 TL bağlanmış bulunan iştirak nafakasının aylık 110,00 TL'ye çıkartılmasına, davalıdan alınıp davacıya ödenmesine,
4-Davacı ………. lehine dava tarihi olan 25/01/2010 tarihinden itibaren aylık 120,00 TL yardım nafakasına hükmedilmesine, davalıdan alınıp davacıya ödenmesine, ödenen mahsubuna,
5-Davacılar tarafından yapılan 37,05 TL harç, 25,00 TL davetiye gideri, 32,00 TL müzekkere masrafı, 50,00 TL tanıklık ücreti olmak üzere toplam 144,05 TL yargılama giderinden iştirak nafakaları ve davacı …….. yardım nafakası yönünden kabul ve red oranında hesaplanan 108,00 TL yargılama giderinin davalıdan tahsili ile davacıya ödenmesine,
6-Davacı ……….ın yoksulluk ve iştirak nafakası yönünden açmış olduğu davada peşin alınan harcın mahsubu ile bakiye 37,498 TL harcın davalıdan tahsili ile hazineye irat kaydına,
7-Davacı …………. tarafından açılan yardım nafakası davasında 14,25 TL harcın davalıdan tahsili ile hazineye irat kaydına,
8-Davacı tarafından açılan davada peşin alınan harcın mahsubu ile bakiye 11,30 TL harcın davalıdan tahsili ile davacıya ödenmesine,
9-Davacı ……….. tarafından yapılan 36,80 TL harç ve 12,00 TL davetiye gideri olmak üzere toplam 48,00 TL yargılama giderinin davalıdan tahsili ile davacıya ödenmesine,
10-Davacı ……… açmış olduğu ve kendisi için yoksulluk, çocuklardan ……………ve ………. için iştirak nafakasının artırılmasını talep etmiş olduğu davada kabul oranında hesaplanan 662,40 TL vekalet ücretinin davalıdan tahsili ile davacı …….. ödenmesine,
11-Davacı ………. açmış olduğu yardım nafakası davasında davacı vekili lehine kabul oranında hesaplanan 360,00 TL vekalet ücretinin davalıdan tahsili ile davacı ……… ödenmesine,
Dair karar, davacı ………………….. karar tebliğinden itibaren 15 günlük süre içesinde temyiz yolu açık olmak üzere açıkca okunup usulen anlatıldı.

Bu kararı Vekalet Ücreti açısından temyiz etmem gerekiyor.