Mesajı Okuyun
Old 17-01-2012, 12:30   #8
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan pehlivanoğlu
Bilgi veren tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim.

Olay şu şekilde devam etti.
Yaptığım icra takibine belirttiğiniz gibi 2 aylık kirayı kefil kendi adına yatırmış. Ve araç ve taşınmazlar üzerindeki icraları kaldırmış. Tahliye davası da 21 Şubat için duruşma günü vermiş. Tahliye davası düşecektir. Şimdi yeni bir icra takibi başlatıp kira kontratının bittiği güne kadar (mayıs 2012) kira talep edeceğim.

.

Tahliye davası neden düşsün? Ödemenin 30 günlük süreden sonra olduğunu siz yazmışsınız.

Alıntı:
İmzaya itiraz etse dahi 2 aylık kira için icra takibine parayı kendi adına yatırdığı için imzayı kabul etmiş sayılır.Bu konuda yanlış düşünüyor muyum?

Borçlu- kefil "araç ve taşınmaz üzerindeki hacizleri kaldırabilmek için parayı ödemek zorunda kaldım" derse ve istirdat davası açarsa, ne düşünürsünüz?

Alıntı:
Takip talebini hazırlarken talep kısmına Kasım-Aralık 2011 ve Ocak 2012 aylar ve muaccel hale gelen Şubat-Mart-Nisan-Mayıs 2012 dönemi kira alacağı' biçimin de yazacağım ve tahliye talep edeceğim.
Bunun dışında belirtmem gereken veya belirtirsem benim için faydalı olacak bir ifade var ise yardımlarınızı tekrar bekliyorum
"Haciz ve tahliye" talepli açın. Müstenidat olarak Kira sözleşmesini ve muacceliyet maddesini gösterin.