Mesajı Okuyun
Old 11-01-2012, 22:55   #1
janveljan

Dikkat Toplumun dirlik ve esenliği ile avukatların kazançları arasındaki ters orantı

Bir gün büronuzda oturuken içtiğiniz soda şisesinden bir dudağı yerde bir dudağı gökte bir cin çıksa,elinde tuttuğu değneği size vererek,

-Bu sihirli bir değnektir, bunu başının üzerinde 3 defa döndürüp masaya bir kez vurursan yaşadığın bu ülke dirlik ve esenlik kazanır,hırsızlık ve yolsuzluk kalmaz,en büyük suç kaldırıma araba parketmek olur,toplumun tüm bireyleri kanun ve kurallara harfiyen uyar” dese..

Ne yapardınız ?

Buda soru mu tabiki değneği masaya vururdunuz değil mi ?

Peki birde şöyle düşünün;

Toplumda tüm bireyler yasalara ve ahlak kurallarına riayet edip,tüm çekleri,senetleri,faturaları zamanında öderse cebri icraya gerek kalmaz,eğer siz icra işi yapan bir avukatsanız işinizin dolayısıyla gelirinizin büyük bir bölümünü belki de tümünü yitireceksiniz.

Bunun gibi, herkes yasalara uygun davranır hiç suç işlemezse, eğer siz bir ceza avukatıysanız size artık dava gelmeyecek sonuçta geliriniz sıfırlanacak.

Diğer yandan ödemeniz gereren kiralar, taksitler,faturalar var.Boş bir günümde her ay düzenli olarak yapmam gereken ödemelerin kaç kalem olduğunu merak etmiştim.13' e gelince uğursuzluktur deyip saymayı bıraktım

Şimdi tekrar soruyorum;

O sihirli değneği başınızın üstünde 3 kere çevirip masaya güm diye vurur muydunuz ?