Mesajı Okuyun
Old 11-01-2012, 15:23   #3
Av.Doğuhan

Sayın meslektaşım konuya gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyorum.
Mahkemeden tedbir kararı aldıktan sonra açılan diğer davayı öğrenir öğrenmez aslında filmin ne kadar karmaşık hal alacağını tahmin ederek elimizi güçlendirmek gayesiyle mahkemeden konulan tedbirin "ihtiyati haciz" niteliğinde bir tedbir olarak kabulünü talep ettik: talebimiz maalesef reddedildi. Diğer davada mahkemenin taşınmaz üzerindeki tedbirle birlikte tescile karar vermesinin hukuki sonuçlarını anlamak ve değerlendirmekte sıkıntı çekiyorum. Şu aşamada yapacığımız iş taşınmazın satışına ilişkin süreçi başlatmak. Karşı tarafta bu durumda taşınmazın mülkiyetinin kendililerine ait olduğunu ,üzerindeki haciz ve tedbirin kaldırılmasını talep edeçektir. İncelediğim bir takım yargı kararlarında sizinde belirttiğiniz üzere istihkak davası açılması gerektiği belirtilmiş. Gerek tarafımızca, gerekse karşı tarafça açılacak söz konusu ihtilafın giderilmesine ilişkin davada tedbirimizin önceki tarihli olması, taşınmazın tedbirimizle birlikte 3.kişine adına tesciline karar verilmiş olması süreci lehimize çevirmek için yeterli argümanlarmıdır cözemedim bir türlü.