Mesajı Okuyun
Old 11-01-2007, 12:23   #5
çınar

Sayın Admin,
Cevabınız için çok teşekkür ederim. E-mail tespiti henüz uygulamada çok yeni bir konu bunu araştırmalarım neticesinde öğrendim. Mail hesabına göre de birtakım farklılıklar arz edebiliyormuş süreç. Örneğin davalının hesabı gmail, (görüştüğü şahsın da mail hesabını müvekkil biliyor ben şu an hatırlayamasam da.) Gmail, mail görüşmelerini uzun süre saklıyor ve mahkemece istendiğinde veriyormuş sanırım oysa yahoo özel hayatın gizliliği nedeniyle mailleri paylaşmıyormuş.Bir kısmının merkezi Amerika 'da dolayısıyla bu durumda tespitin çok uzun sürme ihtimali sözkonusu olabilirmiş. Ayrıca konusu suç teşkil eden maillerde şifrenin bizimle paylaşılmış olması gerekmiyor. Adli bilişim uzmanları bu konuda yetkili teknik bilirkişiler. Bunlar hep bölük pörçük edindiğim bilgiler ancak uygulamada benzer bir dava ile uğraşmış arkadaş arıyorum aslında. Bilgisayarların artık hayatımızın vazgeçilmez birer parçası olduğu düşünüldüğünde, kısa bir zamana kadar hukukçular olarak üstte belirttiğim benzeri konularda hepimizin uzman haline geleceği kanaatindeyim.