Konu: tapu devri
Mesajı Okuyun
Old 04-01-2012, 17:27   #1
Konuk

Varsayılan tapu devri

selamlar
sizlerden daha önceleride çok yardım aldım çk teşekkür ediyorum
ben çalışan bir bayanım 2001 yılında evlendim bu tarihe göre evlendikten sonra edinilen mallar üzerinden eşimin hakkı var mıdır eşimin sosyal güvencesi yok fakat dükkan işletiyor ayrıca da iyi bir geliri var bu evlilikten şuanda 10 yaşında ve 4 yaşında iki oğlum var eşimden yıllarca sürekli hem fiziksel hemde sözlü şiddete uğradım sadece çok yakın bir arkadaşımla pylaşabildim bu konuları en son bu yaz çok aşırı bir şiddet olayından sonra kendisine rest çektim yaklaşık 4 aygibi bir süredir şiddet uygulamıyor içkide kullanıyor ama sözsel şiddeti daha da fazlalaştı iftiralar atmalar,bana kötü kadın demesi gibi lafları çık benim sormak istediğim üzerime kayıtlı ev ve dükkan var
herkonuda anlaşarak boşanma olayına girdiğimizde ben ev ve dükkanın tapularını çocuklarımın üzerine yaparak boşanmayı kabul ediyorum dedim bu uygulama nasıl olur tapular çocuklarımın üzerine geçince daha reşit olmadıkları için bu mal varlıklarını yönetme kararı kime verilir velayete kime verilirse bu malların yönetilmeside o kişiye mi verilir bu şekilde anlaşmalı boşanma talebi doğru olur mu yoksa başka türlü bu evlilikten kurtulamayacağım çünkü bu ev ve dükkan çocuklarımın gelecekleri çocuklarımın velayetinnde bana vermesi konusunda anlaştık
bu konuda sizden yardım rica ediyorum.