Konu: velayet
Mesajı Okuyun
Old 04-01-2012, 08:34   #1
Konuk

Varsayılan velayet

herkese günaydın.ben 5 yıldır eşimden ayrıyım ve boşanma davamız 4,5 sene sürdü.daha eni boşanabildim. bu süreçte eski eşim bana ve kızıma ilk önceleri nafakamızı düzenli olarak yatırıyordu.ama daha sonrasında nafakamızı yatırmaz oldu çok zor durumlarda kaldım çünkü bende çalışmıyordum bir gelirim yoktu.duydumki daha biz evliyken mahkememiz bile olmadan bir bayanla imam nikahı kıymışlar ve beraber yaşadıklarını öğrendim,sonrasında 1 çocuğu olduğunu şimdi ise 2.çocuğunun olduğunu. bu nedenle bana ve çocuğuma nafakamızı yatırmıyordu.icraya verdim ama bu seferde maaşını asgari ücret gösterdi nafaka miktarı yarı yarıya düştü.onuda 2-3 ayda bir alabilir oldum. bu zorluklardan dolayı,evimin ihtiyaçlarını karşılayamıyordum. bende bir beyle nikahlandım.resmi nikahımız yok ama bekleme süresini kaldırınca yapacağız.şuan doktordan hamile olmadığıma dair raporu aldım,mahkemeye götüreceğim inşallah bekleme sürem kalkacak.akabinde resmi nikah için başvuru yapacağız. şimdi eşim bu durumu öğrendi ve benden çocuğumun velayetini almak istiyor. ilk kez yıllar sonra bir düzenimiz oldu,çocuğumda bu eşime baba diyor,onu çok seviyor.onu görmediğinde özlüyor.kendi öz babasıyla konuşmak dahi istemiyor. çocuğum 11 yaşında.eski eşimde imam nikahıyla biriyle yaşıyor hatta mahkememiz sürerken 1 çocuğu oldu ve o kadın şuandada tekrar doğum yapmak üzere.benden çocuğumun velayetini alabilirmi.benim resmi nikahım olmadığı için.ama en geç 1 hafta içinde sanırım başvuru yapabileceğiz nikah için.bana yardımcı olursanız.çok sevinirim.