Mesajı Okuyun
Old 03-01-2012, 14:07   #3
kilit27

Alıntı:
Yazan Av. Uğur İHTİYAROĞLU
Tavsiyem ihtarnamenin A firmasına ulaşıp, ulaşmadığını öğrenin. Eğer ulaşmışsa akdin feshi gerçekleşmiş olur. Eğer ulaşmamışsa ve postada başka bir firmanın tebliğ aldığı görülüyorsa ihtarınızın geçerliliği yoktur. Bu konuyu öncelikle araştırın. Eğer A firmasının bilgi sahibi olmadığı anlaşılıyorsa yeni bir ihtar tanzim ediniz. Bunda bir sakınca yoktur. Firmanın personelin 2 gün işe gelmemesi nedeniyle sözleşmesini feshetmesi, yanlızca şirketin kendisini bağlar. Sonuçta anladığım kadarıyla dava açacaksınız. İhtarınızı çekin, davanızı açın. Karşı tarafın 2 gün işe gelmeme nedeniyle haklı nedenle feshi ancak dava aşamasında değerlendirilecektir ki, siz ihtar yönünden gerekli açıklamaları yaparsınız. Elinizde kayıtlar olduğu olduğu sürece sıkıntı yaşanmayacaktır. Saygılarımla..
teşekkür ederim.
ihtarname aynı adreste bulunan ve ortakları aynı olan b firması çalışanına tebliğ edilmiş. tebliğ şerhinde öyle yazıyor. ikinci bir ahtarname çektim. yanlışlıkla b fiermasına çekildiğini ifade ettim. önceki ihtarnameden de bahsederek a firması tarafından dikkate alınmasını ihtar ettim.
yaptığım işlem doğru mudur. bilemidim açıkçası!