Mesajı Okuyun
Old 25-12-2011, 23:22   #2
üye31284

Alıntı:
Yazan renginar
biz 8 aylık evliyiz.2 aydır yaşamış oldugumuz evi eşim terketti.evlenirken mobilya aldık.senetleride benim üzerime her ay 500 tl yapmıştık şimdi bırakıp gitti ne yaparsan yap istersen sat diyo ben kadın başıma sigortalı çalışmıyorum 600 tl gelirle ödemem imkansız anlaşmalı olarak boşanmayı kabul ediyor ama mobilya ve borçlar konusunda ne yapabilirim nafaka hakkım varmı kendisi şu an sigortasız çalışıyor ailesiyle yaşıyor evde üç kişi çalışıyorlar fakat ne halin varsa gör dedi bütün borçları üstüme bıraktı gitti yarın anlaşmalı boşanma için dilekçe vericem ne yapabilirim senetlerde kefil imzası olanda kendisi borç ödenmezse banamı icra gelir onamı gider.teşekkürler

Sayın Katılımcı,

Nafaka hakkınız teorik olarak var ancak pratikte de var mı bir hukuçunun, doğrudan anlatımlarınızla konuyu değerlendirmesi gerekmektedir. Anlaşmalı boşanmada nafaka hakkınızdan feragat ederseniz daha sonra nafaka istemeniz mümkün olmayacaktır. Aynı şey tazminat açısından da geçerlidir. Dolayısıyla size tavsiyem bir avukata başvurarak danışmanlık ve vekillik hizmeti almadan uzlaşma yoluna gitmemeniz. Senet hususunda ise borçlu olma durumunuzu değiştiremezsiniz. Alacaklı muhtemelen kefile de gider ancak gitmek zorunda da değildir. En azından aldığınız nafaka ile borcun bir kısmını ödersiniz. Nafaka ve/ya tazminatın miktarının belirlenmesinde bu husus da göz önüne alınır. Usul ve esas kurallarında yapılacak hatalar ciddi hak kayıplarına yol açacaktır, avukata başvurmanız menfaatinizedir.