Mesajı Okuyun
Old 10-12-2011, 11:11   #5
emran

Alıntı:
Yazan Av.Mustafa İnan
en kısa zamanda menfi tespit davası açıp icra takibi ödeme aşamasına gelmeden önce sonuçlandırmaya bakın. ancak söz konusu davaya kazanabilmeniz için tanık dışında kuvvetli delillere ihtiyacınız var. çekleri o anlaşma için verdiğiniz ve anlaşma gereklerinin yerine getirilmediğine dair.
Sayın İnan yalnız ihtiyati tedbir kararı aldırmak için dava açmayı düşünüyorum. Ancak hakim ile görüştüğümde, tedbir kararlarının sınırlı durumlar için verilebildiğini, tedbir konusunu oluşturan hususun açık seçik bir biçimde talep edilmesi ve karar verilirken de tedbir konusunun açıkça belirtilmesi gerektiğinden bahsetmektedir. Burada asıl sorunum çekler üzerine ödeme yasağı konulması. Ödeme yasağının ne şekilde koydurmak mümkünse o yolu denemek istiyorum. Çek iptal davasına konu etmek istedim ancak hakim yeni HMK da çkişmesiz yargıyı ilgilendiren konuları bakmakla görevli mahkemenin sulh hukuk mahkemsi olduğu bu nendele de görevsizlik kararı vereceğini söyledi. Sayın meslektaşım işin içinden çıkamıyorum. Bana netice alacağım bir hukuki yol gerekiyor. Ama hakimlerin acemiliği ve yeni yasanın yürürlüğe girmesi şansızlığım oldu. Oysa daha iki hafta önce eski yasa dönemind açtığım çek iptal davasında daya konu edilen çekler iptal oldu. bu ne biçim adaletsizlik..