Mesajı Okuyun
Old 08-12-2011, 14:18   #4
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan nurseli
Cevabınız için teşekkür ederim, itiraz ettim ve bahsettiğim gerekçeler ağır ceza mahekemesinde tabiri caizzse luzumsuz görüldü. Mevcut yargılamada mahkeme raporun şaibeli olduğu fikrini benimsemiyor. Daha sonrasınında Yargıtay safhasında kullanmak üzere şikayette bulunmayı düşündüm. Mahkeme tevsii tahkikat taleplerini başından beri reddetti. Ben se bu kadar somut bilgiye ulaşma imkanı varken tevsii tahkikat taleplerinin reddine anlam veremediğim için bu yolu düşündüm. Adli Tıp Kurumu raporunda gözleme dayalı bir bilgi yok, müşahade altında tutmak vs. de sözkonusu değil malesef, hatta Hüsetin Üzmez'den sonra hazırlanan raporların neredeyse tamamı benzer şekilde, aynı cümlelerle düzenleniyor diye duyum da aldım.

Raporu iyi inceleyin, bu raporun tanzimi için, doğru uzmanlardan teşekkül etmiş bir heyet var mı? Çocuk psikiyatrı olması zorunlu diye biliyorum. Adli Tıp Kanunun incelerseniz, bu hususta gereken bilgi,lere ulaşırsınız.
Duruma göre raporun ilgili ihtisas dairesinden ikmal ettirilmesini ve/veya yeniden ele alınmasını, olmadı Adli Tıp Genel Kurulundan rapor alınmasını talep ediniz.
Saygılar.