Mesajı Okuyun
Old 29-11-2011, 19:11   #1
Konuk

Soru Nafaka Ve Dolandırılma

2004 yılında eşimden boşandım. ozaman kızımıza 150tl nafaka belirlenmişti 2 sene eşim hiç ödemedi ama daha sonra ödemeye basladı fakat icra yoluyla deilde benım kendime ait banka hesabıma son 2senedirde kendine göre artış yaparak270tlye yukseltdi ama hey ay kavga dövüş yatırıyor.kızım üniversiteye hazırlanıyor ve dershaneye gidiyor ayrıca lise son sınıfda ben tekrar mahkemeye basvurarak bu nafaka artırımını yapabilirmiyim.eşim evlendi kendine ait bir şeyi üstünde göstermesede durumu gayet iyi herşey evlendiği eşi üzerine ben onun durumunun iyi oldugunu nasıl tespit ettirebilirim.ben calısmıyorum sadece babamdan kalan emekli maasşı alıyyorum oda cok cuzi bir miktar. ayrıca su an evli oldugum dönemlerde bana ait bir arabayı satan esimin aslında satmadıgını sadece benden vekalet alındıgını ve arabayı aln kişilerin 12 senedir kullandıklarını. ve benım bundan haberım 12senelik vergi borcu için haciz gelince ögrenmem oldu ve şimdi eşim buna yanasmıyor senin takıp etmen gerekiyordu diyor.ama o dönemlerde evliydik ve ben şimdi hurdası cıkmıs bir arabanın 13.500tl verdi borcuyla suclu durumdayım benım ne yapmam lazım.