Konu: dava değeri
Mesajı Okuyun
Old 19-11-2011, 18:26   #5
Av. Caner Arıcı

Alıntı:
Yazan vona
Keşif yapılmadı karşı taraf bir türlü keşif parasını yatırmıyor.nerdeyse 10. celse.Ben talebimi bildirdim ancak hakim tespit davasını herzaman açabilirsniz süre vermem dedi.Karşı tarafa da 2 haftalık süre verdi kabul edip etmedikleri konusunda.banada bu süreden sonra dava açabilirsiniz dedi sözlü olarak.Ben dava açmam gerektiğini düşünüyorum.Tespit daavasında ise değer konusu aklıma takılıyor.

Eğer verecekleri cevapta iddianızı kabul etmezlerse veya hiç cevap vermezlerse davanızı açın ve ortaklığın giderilmesi davasında bu davanın sonucunun beklenmesini talep edin. Hakimin ortaklığın giderilmesi davasında size muhdesatın tespiti davası açmak için süre vermemesinin hiçbir önemi yok...

Dava dilekçenizde kendinize göre bir değer (mesela, dediğiniz gibi 10.000 TL) belirtin. Keşiften sonra bilirkişi marifetiyle tespit edilecek değere göre hakim harcı ikmal etmeniz için tarafınıza süre verecektir; bu ıslah değildir. Bu sebeple bu konuda sayın Cumhur'un da dediği gibi ayrıca birşey belirtmenize gerek yoktur dava dilekçenizde...