Mesajı Okuyun
Old 18-11-2011, 16:05   #20
Av.Sine Erkılıç

Varsayılan Önermiyorum

Sayın Meslektaşlarım,

Yukarıda reklamı yapılan Meşe İcra Profesörü' nü ofisimde kullanıyorum ve asla kimseye önermiyorum. Programın dilekçeler bölümünde şimdiye kadar aradığım hiçbir dilekçeyi ve içtihatlarında şimdiye kadar aradığım hiçbir bilgiyi bulamamamın dışında, en son bilgisayar sistemimizi de bozdular.

Ekim ayında, sözleşmemizi yenilememizi takiben ek kullanıcının bilgisayarı İcra Profesörü' nü açamadı. Uzaktan yardım ile yaklaşık 10 dk. içerisinde problemi çözeceğini taahhüt eden görevli, 8 saatlik üstün çalışmasının sonunda kendi programlarını düzeltti ve fakat bilgisayardaki tüm Office programlarını (word, excel, outlook) açılamaz hale getirdi; bununla ilgili yapabileceği birşey olmadığını söyleyerek bir bilgisayar tamircisi çağırarak bilgisayarı tamir ettirmemiz tavsiyesinde (!) bulundu.

Tavsiyelerini kabul etmeyerek yetkiliyle görüştüğümde, yenileme öncesi bilgisayarın kusursuz çalıştığını, kendi programlarını çalışır hale getirmeye çalışırken bilgisayarın bir gününü bloke etmenin yanısıra en sık kullanılan ve içerisinde önemli bilgilerimizin yer aldığı office programlarını bozduklarını, kendilerinden bir hizmet satın alındığını ve kullanmamızı sağlamaya çalışırken yaptıkları hatanın kendilerince telafi edilmesi gerektiğini, bu sorumluluğu alarak ya bilgisayarı kendilerinin tamir etmesini, ya da bizim çağıracağımız bilgisayar tamircisine ödemek zorunda kalacağımız masrafı kendilerine fatura etmek istediğimi söyledim. Cevaben bize yardımcı olmaya çalıştıklarını (!) ancak yapabilecekleri birşey olmadığını, masrafı üstlenmelerinin de sözkonusu olamayacağını ilettiler.

Programda maalesef yüzlerce dosyam var ve bilgileri başka bir programa aktarabildiğim anda kullanmayı bırakacağım. Tipik vasat satıcı özellikleri; ürün satılana kadar ilgili ve nazik, ürün satıldıktan sonra asla arkasında durup sorumluluk alınmıyor. Kendi yarattıkları sorun ile ilgili bize (!) yardımcı olmaya çalıştıkları yönündeki tavır da cabası.