Mesajı Okuyun
Old 15-11-2011, 00:53   #1
av__hakan

Varsayılan icra dosyasından tahsil edilip işveren avukata teslim edilen para ile ilgili eski patrondan ihtarname

Değerli meslektaşlar 2011 yılı başından itibaren 4 aylık bir süre boyunca başka bir meslektaşın bürosunda çalıştım. Bu süre zarfında yanında çalıştığım avukatın alacaklı vekili olduğu birtakım dosyalardan yetki belgesi ile tahsilatlar yapıp bunları kendisine elden teslim ettim. Ancak kendisi iş ilişkisini sonlandırırken teslim aldığı bu paralarla ilgili ibraname vermekten imtina etti. birkaç ay sonra da tarafıma daha önce teslim almış olduğu paraları teslim etmediğimi iddia ederek 30.000 TL borç içerir bir ihtarname gönderdi. uygulamada meslektaşlar arasında bu tür yazılı ibranameler pek sözkonusu olmuyor. ancak benim eski patronum kötüniyetli davranıyor. iş ilişkisi sigortamı başlatmadığı için tarafımca sonlandırıldı. sigortammı başlatmadığı için çalışmamın bir resmiyeti yok. ancak bir çok dava dosyasında yetki belgem mevcut. kendisini sigorta nedeniyle şikayet ve dava edeceğimi söyleyince misilleme olarak böyle bir şey yaptı. dosyaların alacaklılarından bazıları tahsil edilen paraları teslim aldıklarını beyan ediyor ancak hepsi değil. bu paraları işveren avukata teslim ettiğime dair şahitlerim de var. ancak herhangi bir icra takibi veya alacak davası açması halinde yazılı delille ispat kuralı karşısında (35.000 TL) şahitlerin durumu nasıl olur bilemiyorum. daha önce kendisi veya bir tanıdığı böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlar var mı? eğer var ise nasıl bir yol izledi? bu konularda yardıma ihtiyacım var. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.