Mesajı Okuyun
Old 11-11-2011, 11:04   #4
eser_29

Benim yazdıklarıma itibar ederek hareket etmemenizi umarak yazıyorum; değerli meslektaş büyüklerimin isabetli görüşlerini değerlendirmeniz daha isabetli olur.

Kredi kullananlar, daha sonra kullandırılan kredilerle ilgili sorumluluklarının kalkması için bankaya ihtarname ile "bundan sonraki kredilerde kefil olmayacakları"na ilişkin iradelerini ortaya koymaları gerekir diye biliyorum. Zira, standart banka genel kredi sözleşmelerinde bulunan "kullanılan ve kullandırılacak olan kredilerde" ibaresi tarafları bağlıyor. Özellikle "tacir" iseler diye düşüyorum.

Tek başına kredi açma/kullanma yetkisi olmaması sizin lehinize bir durum diye düşünüyorum, en azından usulsüz kullandırılmış bir kredi olduğu durumu ortaya çıkar ki bu da işlemin (A) ve (B)'yi bağlamaması sonucunu doğurur.

Bankaya yine bir ihtarname göndererek genel kredi sözleşmesinin suretinin tarafınıza gönderilmesini isteyebilirsiniz, tabi ne kadar uyarlar bu ihtara orası ayrı bir mevzu. ,

Konu hakkında bilgisi olan meslektaşların konuya katılımı ve forum içerisinde detaylı arama yaparak sorularınıza yanıt alacağınızı umuyorum. Kolay gelsin.