Mesajı Okuyun
Old 31-10-2011, 12:47   #1
alpercelep

Varsayılan Lİmİted Şİrketİn DoĞrudan İflasi

Sayın meslektaşlarım herkese hayırlı günler ve işler diliyorum.Arkadaşlar biliyorsunuz bazı olayların uygulaması kitaplardan farklılık arz ediyor.2 ortaklı bir limited şirket borca batak durumda ve ortaklar limited şirketin feshini istiyor yaklaşık piyasa borcu şirket çekleri ile birlikte 250.000 TL civarlarında,bu borçların içinde 80.000 TL'lik kısmı vergi borcu ve sigorta borcudur.Biz şirketin ticaret mahkemesinden doğrudan iflasını isticez .Sürekli borcun artmasını istemiyoruz.O yüzden artık limited şirketim feshini isticez.Daha önceden borca bataklık sebebiyle limited şirketin iflasını ticaret mahkemesinden istemiş olan meslektaşlarımızdan yardım istiyorum.Araştırmalarıma göre genel kurul karar alarak ticaret mahkemesinden iflas kararı almak için başvurabilir,eğer vekil sıfatıyla iflas istenicekse vekaletname de bu konuda özel yetki bulunmalı,bu kısımları hallederiz.Dava açma usulü ve yapılması gerekn işler ile alakalı tecrübeli meslektaşlarımdan yardım istiyorum.Şimdiden çok teşekkürler