Mesajı Okuyun
Old 24-10-2011, 15:54   #1
ANKA HUKUK

Varsayılan özel evrakta sahtecilik

SELAM,
Müvekkil, 2 ortaklı inşaat alanında faaliyet gösteren limited şirket ortaklarından birisidir. Resmi görünen diğer ortak aslında gerçek ortak değil. İnançlı işlem sözleşmesi ile belli bir bedel karşılığı belirli bir süre için iş bitirme belgesini kullandırma karşılığında ortak görünüyor. Kendi adına her türlü işlemi yapmak için bir kaç kişiye ( müvekkil hariç) vekaletname vererek başka işlerle iştigal ediyor. Bu arada şirket sermaye artırımına gidiyor. Sermaye artırımına ilişkin karardaki imza karşı tarafa ait değil. Süre sonunda taraflar ücret konusunda anlaşamıyor. Karşı taraf hem ortaklıktan çıkmak için ticaret mahkemesinde dava açıyor hem de ceza mahkemesinde sermaye artırımı kararındaki imza bana ait değil diyerek özel evrakta sahtekarlıktan dava açılmasını sağlıyor. İmzanın kime ait olduğunu kimse bilmiyor. Vekil sıfatıyla değil de asil imzalamış görünüyor. Benim müvekkil, vekaletnamemiz var neden sahte imza atalım diyor. Ancak imzanın karşı tarafa ait olmadığı da bilirkişi raporu ile belli oluyor. Taraflar yeni bir rakam belirleyerek anlaşmak istiyor. Ancak ceza dosyası önümüzde engel. Müvekkilin ceza almaması için şikayetçi ile birlikte hareket etmek istiyoruz. Nasıl bir savunma ile Mahkemeye gidersek beraat alırız ? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler..