Mesajı Okuyun
Old 24-10-2011, 14:29   #1
Sevdem

Varsayılan alacak davası alt ilişki

İyi günler diliyorum,
müvekkilime karşı açılan bir dava ile ilgili görüşlearinizi almak istedim.Olay hayvan alım satımı ile ilgili.Bir şirket müvekkilin köyüne gelerek bir kaç kişiden hayvan almıştır.Pazarlık yapılırken müvekkil de aynı ortamda bulunmuş ve adet olduğu üzere hayvanlar yüklenirken müvekkil de yardım etmiştir.Söz konusu şirket davacının almış olduğu hayvanları için çek keşide etmiş ve müvekkil vasıtası ile göndermiştir.Bu çekler karşılıksız çıkmış ve takipte imzaların da şirket temsicisine ait olmadığı belirlenmiştir.Bundan sonra dolandırıcılıktan şikayet etmişler.Aradan 7 yıl geçtikten sonra alım satımı aslında müvekkilin yaptığını,çeki teslim alırken müvekkile ciro ettirmeyi unuttuğunu söyleyerek hayvan sahibi müvekkile alacak davası açmıştır.Şunu da belirtmeliyim ki müvekkilin de söz konusu şirketten aynı sebeple alacağı bulunmaktadır.Müvekkilin taraf olmadığını,kendisinin dahi aynı şirketten alacağı olduğunu vs. belirttim.Bir de zamanaşımı açısından da öğrenmeden itibaren bir yıllık sürenin dolduğunu ve bu sebeple zamanaşımına uğradığını düşünüyorum.Dava ilginç geldiği için paylaşmak ve görüşlerenizi almak istedim.Kolay gelsin.