Mesajı Okuyun
Old 23-10-2011, 19:04   #2
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan advocate_demos
Şehir dışında olan ve aramızda vekalet ilişkisi olmayan bir tanıdığım, kendisi ile ilgili karşılıksız çekle ilgili kesinleşmiş bir karar olduğunu ve polis tarafından arandığını belirterek, müşteki tarafa verilmek üzere yeni bir çek göndereceğini, bu çeki benim müşteki tarafa vermem ile müşteki tarafın ilk-kesinleşmiş ceza ile ilgili feragatte bulunacağını bildirmiştir.
Tarafıma gönderdiği çek, müşteki tarafa verilmiş ve müşteki taraf da ilk çek ile ilgili feragatte bulunmuştur.
Fakat müşteki taraf, benim kendilerine verdiğim çeki bankaya götürüp tahsil etmek istediğinde, müvekkil tarafından bankaya verilen talimatla imza uyuşmazlığından işlem yapılmamıştır.
Şuanda müşteki taraf beni arayıp, hakkımda suç duyurusunda bulunacaklarını söylemektedirler.
Müvekkil tarafa defalarca söylememe rağmen halen sorun çözülememiştir.
Avukatın bu durumdaki sorumluluğu ve karşılaşabileceğim sorunlar ne olabilir. Bu hususta görüşlerinize ihtiyacım var. Saygılarımla..

Bu çekle kendi borcunuzu ödemediğinize ve kendi çek davanızdan vazgeçmeyi sağlamadığınıza ve bankaya talimatı da siz vermediğinize göre;
Hiçbir hukuki ve cezai riske düşürülebileceğiniz kanısında değilim.