Mesajı Okuyun
Old 13-10-2011, 13:55   #1
Konuk

Varsayılan kocanın eş ve babalık görevlerini yerine getirmemesi

Eşim bizden ayrı yaşıyor. Başka bir kadınla. Adresini söylemiyor. bir de çocuğumuz var. Benimle ve çocuğu ile hiçbir şekilde ilgilenmiyor. bu kadınla olduğu için onun tarafından bizimle ilgilenmesi ve benim boşanmayı kabul etmem için bizimle bütün iletişimini kesmiş durumda. Kanunen babalık görevleri nelerdir ? Ama ben yalnız yaşayan ve çalışan bir bayanım. çocuğum henüz üç yaşında ve çok küçük. İster istemez eşimin desteğine ihtiyaç duyuyorum. Örneğin çocuğumuz hasta iken vs. O ise beni bunaltarak ondan tazminat almamam için tamamen benimle ve çocuğumuz ile iletişimini kesti. Bu durum psikolojik şiddet içeren bir durum mudur ? beraber yaşadığı kadını biliyorum tanıyorum. kadına mesaj gönderdim. ama cevap vermiyor. her ikiside kapı duvar olmuşlar . gayet rahat bir şekilde ilişkilerine devam ediyorlar. ama elimde resimleri yok. muhtemelen de başka kişilere ait telefon hatları kullanıyorlar. bir türlü işin içinden çıkamadım.eşler ayrı yaşarlarken birbirleri ile iletişim kurmama çocukları için eşlerine yardım etmeme hakkına sahip midirler ? zor durumdayım. lütfen yardım edin.