Mesajı Okuyun
Old 12-10-2011, 15:29   #10
av.kadirpolat

Alıntı:
Yazan Zeytinn
Karistirmiyorum. Sizin bir olmayan cevabiniza bir olmayan cevap verdim. Yoksa buradaki cevabimda kastin belirlenmesini baz aliyorum. O olayla bu olay da bir degil. Hem benim dedigim savunmayi yapmissiniz. Dosyayi gormeden bir sey denilemez ama belki mahkeme yanlis karar verdi. Ben sadece genellemenize atif yaptim yoksa zaten bu olayda da sadece anlatilanlarla sonuca varilamaz.

Sayın meslektaşım, 18 yaşına kadar sağlıktan yararlanma hakkı olan birisi, başka bir şahıs (büyükannesinin nüfusuna kayıt ettirilerek) üzerinden sağlıktan yararlandırılmıştı. Ben savunmamda, zaten bu şahsın ücretsiz sağlıktan yararlanma hakkı var dedim. Ama dediğiniz gibi belki mahkeme yanlış karar verdi belki de doğru karar verdi, bilemem. Ozaman bana da yanlış karar gibi gelmişti. Benim verdiğim örnekler, bana göre Nil hanımın olayında suç unsurunu oluşturuyor. Ancak bu bir görüştür, yoksa buna dair net birşey demek için somut bir belge (içtihat gibi) olması, daha yerinde olacak. Belki de ben yanlış düşünüyorumdur, kim bilir?