Mesajı Okuyun
Old 12-10-2011, 11:37   #7
av.alper tunker

Alıntı:
Yazan avhayricelik
sayın meslektaşlarım şuanda büyük bir hata yapmış durumdayım. Bir icra takibinde yapmış olduğum tahsilat karşılığında icra müdürlüğünden çek almış olup ilgili çek ben müvekkil ve müvekkilin kardeşi tarafından bankaya verilmek suretiyle çekilmiş olup ilgili para tarafımdan müvekkile verilmiş anacak her nasıl oldu ise ibraname almadım. daha sonra ise aramızda çıkan tartışma nedeniyle vekaletten istifa ettim. aradan aşağı yukarı bir yıl geçti bugün beni arayan müvekkil ben sana o tahsil ettiğin para nedeniyle ibraname vermedim senden bu parayı tekrar talep ediyorum diyerek beni tehdit etmektedir. Dava ve şikayet konusu olursa ne yapmam gerekir.biliyorum büyük bir yanlış yaptım.lütfen yardımlarınızı bekliyorum
Avukat müvekkil ilişkisinde güven esas olmakla birlikde en büyük düşmanımız müvekkillerimiz
İcra dairesinden çek ile tahsilat yaptıysanız bu çek ya sizin adınıza yada müvekkiliniz adına kesilmiştir hatırladığım kadarıyla bu çeklerin ciro edilebilmeside mümkün değildir siz bankadaki kamera görüntülerini bir deneyin belki silinmemiştir,bankadaki memurlarlada bir görüşün tanıklık yapabileceklermi diye ve eski müvekkilinizin kardeşi ile görüş elinden bir belge almaya çalışın bundan sonrada müvekkiliniz babanız bile olsa güvenmeyip herşeyi yazıya dökün iyi çalışmalar