Mesajı Okuyun
Old 06-10-2011, 13:07   #1
Konuk ankara

Soru kayın peder ve kayınvalide baskısı

onbir yıl önce evlendik.birtane kızımız var.evlendigimizin ilk iki yılında birkikte oturduk yürümedi.kayın valide taktıgı bilezikleri odamdan habersiz aldı.eşimde o taktı o da aldı neolmuş deyince birşey demedim.şimdi onlara yakın yine kayınpederin evi olan mustakıl eskı evde oturuyorum.sürekli olarak evlerinin işini yemeklerini ve kaynanamı yıkıyorum.arada yapmayacagım dedigimde eşim ve ailesinden pisikolojik şiddet ve baskı görüyorum.enson geçen iki gelininiz var .digerinede söyleyin yapsın benden birşey beklemeyin babam yeni vefat etti kendimi toparlayamadım.bir beklentiye girmeyin dedim.eşimde kadın tutmalarını önerdi.ertesi gün yine işlerini yapmamı ve bunu birde eşim bagırarak yapacaksın ne yaptınki.şimdiye kadar evlerinimi temizledin yemek mi yaptın diye üzerime yürüdü.onlarane zaman görüşse evde tartışma çıkıyor.artık tahammül edemeyecek duruma geldim.bu iş bitsin dedim.eşim yok dedi kayın peder geldi biz zaten seni baştan beri istemiyorduk diyerek eşimle beraber çocugumla tehtdit etti.neyapmalıyım.nasıl bir çözüm bulabilirim.ailesi araya girmezse hiç sorun yaşamıyoruz.ama onlardanda uzaklaşmıyor.yeni işe başlayacagım.ssk yapmıyorlar şimdilik.eşimin işide yok.hukuki anlamda negibi haklarımvar bilgiverirseniz.aile yada benim evlilikteki haklarım nedir?haklarımı öğreneyimki gerekli tedbiri alayım.ilginize şimdiden teşekkürler