Mesajı Okuyun
Old 04-10-2011, 09:07   #17
eser_29

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Ancak, memuriyete geçiş yaptığında da sağlıklı, huzurlu, stressiz, bir yolda ilerleyeceğinin garantisini nasıl verebildiğiniz merak ettim doğrusu..

Saygılarımla..

Sn. Ekici; o garantiyi görmek istiyorsa her gün bir kaç icra dairesini gezip kimi memurları gözlemlemesi yeterli. Fazladan bir şey yapmama gerek var mı ?

Yolun başında sayılırım bende onun gibi. Ve İcra işlemleri olan bir büroda çalışıyorum. İşe başladım, 1 ay sonra saçımdaki beyazların nasıl arttığına şahit oldum. Bu sabah kaşımın beyazladığını gördüm, yaşım daha 30 değil.

Meslektaşımıza kinaye yollu mücadele etmesi gerektiğini söylüyorum ve bu mücadelede etrafında kimseyi, meslektaşım dediklerini bile bulamayabileceği gerçeğini hatırlatmaya çalışıyorum. Bir memuru şikayet edelim keyfiliğinden ötürü dediğinde işveren avukatı "aman" diyecektir, bunu baştan bilmesi gerektiğini söylüyorum.

Kendisini ezdirmemesini, hakkını korumasını zira bir avukatın avukat olarak anılması için en temel görevinin evvela kendi hakkını aramasından geçtiğini söylemeye çalışıyorum.

Yetkini, görevini, kanunu,usulü bilmesini ve buna göre haklı olduğu konuda diretmesi gerektiğini söylemeye çalışıyorum. Kimi memurların kalkıp "yeni yetme" gözüyle muamele yapabileceğini, buna karşın kendisinin dik durması gerektiğini anlatmaya çalışıyorum. Bunu sizin ve diğer meslektaşların yaptığı gibi "yılma, mücadele et" diyerekte yapmak mümkün benim gibi kulağını tersten tutarak demekte mümkün. Benim sevdiğim yöntem kulağı tersten tutmaktır.