Mesajı Okuyun
Old 28-09-2011, 12:30   #1
Konuk

Varsayılan boşanma, velayet, mal paylaşımı

merhaba,

kendim öğretim üyesiyim. 3 yıl önce, işim nedeniyle, eşimle ayrı şehirlerde yaşamaya başladık. eşim bu süre içerisinde benimle bir araya gelme fırsatı olduğu halde böyle bir girişimde bulunmadı. 3 yıldır ayrı yaşıyoruz. ben fırsat buldukça evliliğin devam etmesi adına kendisinin yanına gittim. ancak kendisinin ilgisizliği ve ihmali nedeniyle uzun bir zamandır ilişkimiz bitmiş durumda. 11 aylık bir kızım var. her türlü bakımını ve masrafını kendim yapıyorum. eşimin bana ve kızıma hiç bir maddi ve manevi desteği bulunmamaktadır. boşanmak istiyorum. eşimin adına kayıtlı bir ev var. bu evi evlendikten sonra aldık, önceden annesinin adına olan bir evi satarak bu evin ederinin bir kısmını karşılamıştık. dava açmam durumunda nafaka, tazminat vs. talep etmiyorum. sadece kızımın velayeti ve evden payıma düşeni istiyorum. herhangi bir avukata vekalet göndererek dava açmam mümkün mü ve dava nasıl bir seyir izler, eş, boşanmayı kabul etmezse ne olur, davanın sonuçları neler olabilir? bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkürler...