Mesajı Okuyun
Old 28-09-2011, 09:52   #6
avgubse

Sayın Başar bu olay haklı olarak çok canınızı sıkmış,ben de özellikle müvekkillerin duruşmaya vekillerle girdikleri davalarda karşı yan vekillerinin bir anda davayı bırakıp tarafıma sataşma sayılacak söz yada hareketlerine şahit oldum.
Başka bir taraftan bir arkadaşımın çok iyi takip ettiği bir davada karşı yan vekillerinin arkadaşım aleyhine "adli makamları yanıltma,vekillik görevini kötüye kullanma ve daha önce hiç karşılaşmadığımız konulardan bir çok haksız şikayetine maruz kaldı.tabiki sonuçta beraat ediyor ama bu süreçte yaşadıkları arkadaşımı çok yıprattı.Çünkü maalesef hukuk sistemimizin işleyişi aşikar.Karşı taraf arkadaşımı şikayet etti,savcı bakanlıktan izin aldı,bakanlık biz içeriğine bakmıyoruz izni veriyoruz dedi.Dosya savcıya geldi,savcı ben davayı açayım siz mahkemede anlatırsınız dedi(aynen bu ifadeyi kullandı) iş kovuşturma izni için ağır cezaya geldi.Heyet haklsınız ama biz kovuşturmaya izin verelim siz asıl mahkeme de anlatın dedi vs vs..Tabi bu esnada olan arkadaşımın sinir sistemine oldu.
Vel hasıl canınızı sıkmayın bu tür olaylarla karşılaşan bir çok meslektaşımız var.Sayın Aladağın dediği gibi sakince düşünün..