Mesajı Okuyun
Old 27-09-2011, 12:25   #1
Av.Nazife Eytemiş BAŞAR

Varsayılan MÜvekkİlİne Yalan Beyanda Bulunduran Avukatin SorumluluĞu!

Sayın meslektaşlarım üzülerek başıma bugün gelen konuyu portalımıza sunuyorum;Boşanma davası devam eden davalı yan boşanma davasından yaklaşık 4 ay sonra(olay tarihi de 4 ay önceymiş )davacı müvekkil ve arkadaşları için beni denize attılar,boş kağıt imzalatmaya çalıştılar,sürüklediler babamın evine zorla götürdüler diye suç duyurusunda bulundu.Sayın Savcı 10 ay incelediği ve olayın aslı kendisinin birden fazla erkekle aldattığını öğrendiği ve fotoğraflarını bulduğu karısına evinde ve mahallesinde bunu söyleyemeyen müvekkilin,"sakın şiddet uygulama,sakince evin dışında durumu öğrendiğini söyle,babasının evine bırak"diye telkinde bulunmamız üzerine,şikayetçi eşini deniz kenarına götürmüş,fotoğrafları göstermiş ve aralarında tartışmışlar hatta kadın yalvararak durumu kurtarmaya çalışmıştır.Bu durumu idare edemeyen müvekkil kuzeni ve en yakın arkadaşını arayarak çağırmış,kadın babsının evine bırakılmıştır.Bu olayın üzerinde dört ay sonra şikayetçi kadın yukarıdaki suçlamalarla şikayette bulunmuş,boş kağıt imzalattılar dediği durumu savcılık safhasında ki vekili dilekçesinde de bu şekilde belirtmiş avukat antetli kağıttı diye değiştirmiştir.Çelişkili olan daha birçok nokta vardı fakat sayın savcı müvekkil ve ark.hakkında Ağır ceza mah.de tehdit,cebir,yağma,boş senet imzalatma vb.suçlardan dava açtı.İlk duruşmamız bugündü ve Sayın başkan şikayetçiye şüphe uyandıran(senaryodan ibaret kurgu)tüm noktalar hakkında soru sordu ve bizim savunmamızla bu noktalar örtüştü DERKEN ŞİKAYETÇİ VEKİLİ SAYIN MESLEKTAŞIM,MÜVEKKİLİNE ANTETLİ KAĞIT HAKKINDA SORU SORARAK VE BU DURUMUN YARGILAMANIN TÜM YÖNÜNÜN DEĞİŞECEĞİNİ SÖYLEYEREK ANTETTEKİ AVUKATIN ADININ SÖYLETİLMESİNİ SAĞLADI!ŞİKAYETÇİ ÖNCEDEN BOŞ SONRA ANTETLİ AMA OKUYAMADIM DEDİĞİ ANTETİ AVUKAT NAZİFE BAŞAR YAZIYORDU DİYE DEĞİŞTİRDİ ŞİMDİ SORUYORUM BU MESLEKTAŞ YAPTIĞI YANLIŞI MESLEĞE AYKIRILIĞI,SUÇU NE AMACIYLA YAPTI,BEN NE YAPMALIYIM SAYGILARIMLA