Mesajı Okuyun
Old 08-09-2011, 18:05   #35
üye31284

TFF CAS'tan uyarı alabiliyor. Ama Türkiye'de kimden uyarı alabiliyor? Alamıyor.

En üst denetim kendi içinden Tahkim Kurulu, sonrası yok...

TFF UEFA kararlarına uymak zorunda olduğundan ( Şimdiye kadar aksini söyleyen, karşı kanun ya da statü bulan olmadı. ) FB sadece UEFA aleyhine tazminat yoluna gidiyor.

TFF bu arada ne yapıyor? Küme düşürme kararı vermedi, peki başka disiplin cezası verdi mi?

Klasörlerce dosya incelendi, pek çok şey söylendi ama sonuç çıkmadı. Bu kararın denetlenmesini isterdim: Neden o klasördekiler DİSİPLİN HUKUKU ANLAMINDA kanaat getirmeye yeterli değil? TFF'nin açıklaması hiç de ikna edici olmadı.

Sadece küme düşürme değil düşürmeme kararı dahi yargı denetiminde olmalıydı bence... Hep FB gözüyle bakılıyor, diğer takımlar disiplin hukukunun nimetlerinden neden yararlanamıyor. Disiplin hukukunun yanlışlıkları ve hukuk devletine aykırı yönleri olabilir ama pozitif hukuk pozitif hukuktur. Pozitif hukuk gereği diğer takımların da bu haklarının böyle geniş kanaatlerle kaybolmasını yargıya taşıyabilmelerini isterdim. Sonuçta FB küme düşse taşlar ciddi anlamda yer değiştirecekti.

TFF küme düşürme kararı verseydi FB tazminat yoluna gidebiliyordu, peki vermediği için diğer takımlar tazminat yoluna gidebiliyor mu? Kanaatinde sınırları olmalı değil mi? Makul kanaat.

Not: FB'nin hukukçu kimliğim dışında kesinlikle küme düşmesini istemiyorum ama o klasördekiler disiplin hukuku açısından MAKUL KANAAT GEREĞİ DİSİPLİN HUKUKU ANLAMINDA yeterli idiyse düşmesi gerektiğini düşünüyorum.

Belki de UEFA bu gidişe bir dur dedi.