Mesajı Okuyun
Old 08-09-2011, 17:07   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba.boşanma davamız devam edıyor.ben eşime yönelik bir tedbir karaı çıkarttım.6 aylık süreli.eşimm telefonla falan suanda rahatsız etmıyor ama psikolojık olarakk şiddetıne halendaha devam edıyor.yani;sağlık sigortaısndan yararlanmıyım diyee benim saglık sigortamı iptal ettirmiş.tedbir nafakası bağlanndı ama icraya koymama rağmen halendaha ödedemiyor.üstelikk hükmedilen tedibir nafakasına itiraz etmiş.benim huzursuz olmam için.hadi ben kendimden de geçtim ama evladına dahiii maddii bir destek olmak istemiyorr.zatenn manevii desteğii hiç olmadıkıı.ama en azındann hukmedılen tedbır nafakasınnaa ıtırazı cok sacma değilmi?yani benim belirtmek istediğim,bir şekilde halendaha benımle ugrasıyor psikolojık olarak.bu ıkı sey koruma kararı içinde geçerli olmazmı?yanii iillaki silahı varsa sılahına el koyulacak yada illakı telfnlaa yada baskabırseyle rahatsız etmemesı gerekecek.e bu yaptıgıda psikolojık sıddett.biziz dahada fazla magdur etmekk.bilgilendiririseniz çok seviniirim..

Sayın konuk,
Yazdıklarınız psikolojik şiddet kapsamında değerlendirilebilecek durumlar değildir.
Tedbir nafakanızı tahsil etmek için icra dosyasında haciz talep edebilir, varsa eşinizin maaş ya da ücretinin haczini isteyebilirsiniz.
Hak kaybına uğramamak ve haklarınıza daha çabuk kavuşmak için bir avukattan doğrudan destek alınız.