Mesajı Okuyun
Old 03-09-2011, 09:43   #1
Konuk

Varsayılan Ailesi İstiyor Diye Eşimle Ayrılmak Üzereyiz

merhabalar.. eşimle 7 aydır ayrı yaşıyoruz. sadece 9 ay evli kaldık. şimdi boşanma davası açtı. gerekçesi evlilik birliğinin temelinden sarsılması... birbirimizi seviyoruz ama sırf ailesi boşanmamızı istiyor diye boşanmak zorunda olduğumuzu söylüyor. eşimin ailesiyle aynı evde yaşıyorduk evimizi ayırsak bütün sorunlar bitecek. ama bunu yapmıyor ille de boşanacaz diyor. biz birleşirsek babası annesini boşayacakmış, onlar kahrolacakmış. eşim çalışığı parasını falan hep annesine verirdi. bana bir gün yüzü göstermedi ama ben yine de onunla mutluydum. her ailede olan tartışmalar olurdu sadece ufak tefek. ve babası beni ölümle tehdit etti. telefonda baba sen bu eve birdaha gelme seni öldürürüm dedi. resmen kovuldum evden ama eşimin babası tarafından. buna hakkı var mı? boşanmak istemiyorum boşanırsam da tazminat istemeyi düşünüyorum. eşimin üzerine hiç birşeyi yok ne talep edebilirim onlardan. bende sigortalı çalışıyorum. barodan avukat isteyebilir miyim. çünkü okulum da olduğu için yetişemiyorum cevabınız için şimdiden teşekkürler.